Czy poprzez zabawę można nabywać umiejętności, które z czasem przełożą się na stosowanie algorytmów i kodowanie? Oczywiście, ze tak! Ciechanowski Wydział MSCDN udowadnia, że na naukę, która rozbudza fascynacje i jest atrakcyjna dla dzieci, nigdy nie jest za wcześnie.

Wraz z nowym rokiem szkolnym MSCDN Wydział w Ciechanowie rozpoczął cykliczne warsztaty z programowania dla najmłodszych. W pierwszych zajęciach, prowadzonych przez nauczyciela konsultanta Stanisława Szulca, wzięli udział uzdolnieni uczniowie ze szkół podstawowych oraz ich rodzice.

Młodzi uczestnicy z niecierpliwością czekali na pierwsze zadania, a ich zapał i radość z odkrywania rozwiązań doskonale obrazują zdjęcia poniżej. To szczególne skupienie na ich twarzach i błysk w oczach pozwalają sądzić, że nie zabraknie im energii i pomysłów na kolejnych zajęciach! Gośćmi inaugurującego spotkania byli Anna Żebrowska – wiceprezydent Miasta Ciechanów oraz Marek Rutkowski – Przewodniczący Komisji Oświaty.

Głównym celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań informatycznych w obszarze programowania, od zabawy i gier kształcących myślenie algorytmiczne do kodowania w językach programistycznych. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystywać będą przede wszystkim gry i zabawy planszowe i cyfrowe, takie jak Scottie Go, CodyRoby, Blockly a także roboty. Cykliczne spotkania organizowane będą we współpracy z Urzędem Miasta Ciechanów. Będziemy informować o kolejnych, fascynujących zajęciach!

 

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01

Our website is protected by DMC Firewall!