• Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r. - szkolenia online dla nauczycieli
  Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r. - szkolenia online dla nauczycieli

  Realizowane w styczniu szkolenia obejmą m.in. zagadnienia: wprowadzenie do zmian w zakresie wymagań ogólnych i szczegółowych na egzaminie ósmoklasisty/maturalnym w roku 2021 w zakresie danego przedmiotu oraz wdrożenie zmian w pracy z uczniem.

  Czytaj więcej...

 • Zostań opiekunem stażu nauczyciela polonijnego
  Zostań opiekunem stażu nauczyciela polonijnego

  Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji nauczycieli pracujących w szkołach w Polsce oraz w Szkołach Polskich przy placówkach dyplomatycznych zostaną przekazane on-line już 29 stycznia 2021 r. podczas webinarium organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

  Czytaj więcej...

 • Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych
  Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

  Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Ministerstwo Edukazji i Nauki wraz z GIS i MZ przygotowało wytyczne dla szkół.

  Czytaj więcej...

 • Edukacja mobilna
  Edukacja mobilna

  Kolejny numer Meritum już na Was czeka na stronie meritum.edu.pl, na profilu Facebook oraz w formie flippingbooka. Numer 4 przygotował Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Zapraszamy do lektury!

  Meritum 4 2020 Flippingbook

 • Konkurs
  Konkurs "Lekcje o Mazowszu" - V edycja

  Zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim jest Mazowsze w Europie.

  Czytaj więcej...

 • Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów
  Cyfrowa biblioteka dla uczniów i studentów

  Audiobooki lektur i klasyki literatury, a także publikacje i artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Czytaj więcej...

 • The Unteachables - poznajcie efekty naszych działań
  The Unteachables - poznajcie efekty naszych działań

  “The Unteachables” to dwuletni projekt strategicznej współpracy międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ realizowany przez MSCDN w latach 2018-2020 w partnerstwie z 5 uczelniami europejskimi. Informacje o projekcie znajdziecie Tutaj. Rezultaty projektu przedstawione są na anglojęzycznej stronie. Zapraszamy!

 • Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym
  Zmiany na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym

  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki wprowadza zmiany w przeprowadzaniu egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego w 2021 r.

  Czytaj więcej...

 • TIK TO MY - czekamy na Was!
  TIK TO MY - czekamy na Was!

  Jeśli chcecie ponieść swoje kompetencje cyfrowe, rozwinąć kompetencje metodyczne w zakresie korzystania z aktywnych metod nauczania, w szczególności metod wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), typu odwrócona lekcja czy webquest, dołączcie do drużyny projektu „Lekcja:Enter”.

  Czytaj więcej...

 • Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD
  Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

  Jak uczyć się w efektywny sposób, szybciej czytać i więcej zapamiętywać? Jak organizować czas i osiągać planowane cele? Jak szybko i łatwo uczyć się języków obcych? Odpowiedzi na te pytania uczniowie znajdą w nowym cyklu edukacyjnym TVP VOD „Techniki nauki”.

  Czytaj więcej..Odcinki...     

 • MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu
  MSCDN ambasadorem edukacji europejskiej na Mazowszu

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostało wyłonione jako  Regionalny Punkt Informacyjny FRSE na rok 2020-2021 na Mazowszu w ramach konkursu FRSE. 

  Czytaj więcej...

A A

IKONY OFERTA online 600IKONY zmiany exam 600

Czym się zajmujemy