Szanowni Państwo Dyrektorzy

W roku szkolnym 2018/2019 zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie Od grosika do złotówki, który jest jedynym tego typu projektem z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych. Jest zgodny z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego, wpisuje się w priorytety MEN oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

Projekt przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, funkcjonuje od 2007 r., jest systematycznie ewaluowany, dostosowywany do potrzeb odbiorców i zgodny z obowiązującą podstawą programową. W roku szkolnym 2011/12, został wpisany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej na listę „działań z pasją”. W roku 2017 do współpracy dołączyli: Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Union Investment TFI.