Czy gramatyka języka polskiego może wyzwalać twórcze działania językowe? Odpowiedź brzmi - tak! Wystarczy wiedzieć, jak pokazać uczniom, że język nie tylko służy nam praktycznie jako narzędzie komunikacji, lecz także istnieje obiektywnie jako najważniejszy składnik systemu kultury.

Zapraszamy nauczycieli języka polskiego wszystkich etapów edukacyjnych
na warsztaty
Czy nauka gramatyki jest potrzebna we współczesnej szkole?,
które odbędą się 23 lutego 2018 r., w godz. 9.30-13.30
w Szkołach Katolickich w Płocku, ul. Abp. A. J. Nowowiejskiego 2A, sala nr 2

Szczegółowa tematyka:
1. Wiedza o języku czy funkcjonalne nauczanie gramatyki – rys historyczny.
2. Nowa podstawa programowa wobec kształcenia posługiwania się kulturalnym
i etycznym językiem ojczystym.
3. Funkcjonalne nauczanie gramatyki języka polskiego - ćwiczenia praktyczne

Szkolenie poprowadzi dr Iwona Artowicz – Skowrońska - doktor nauk humanistycznych
w zakresie językoznawstwa, autorka wielu publikacji, wykładowca akademicki i nauczyciel języka polskiego w gimnazjum.

Udziału w warsztatach jest bezpłatny.

Termin zgłoszeń upływa 20 lutego.

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: Anna Krusiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,