Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

 • Akcja #koZdrowienia, czyli zostań w domu, wyślij e-widokówkę!
  Akcja #koZdrowienia, czyli zostań w domu, wyślij e-widokówkę!

  Przyłącz się do akcji #ko-zdrowienia i wyślij za naszym pośrednictwem zabawną „e-widokówkę” do swoich uczniów, ulubionej Pani ze szkoły/przedszkola, do wychowawczyni, kolegów z klasy. Wwystarczy: kilka sympatycznych słów, rysunek, zdjęcie lub filmik...

  Czytaj więcej...

   

  Czytaj więcej...
 • #zostańwdomu Szkolenia online
  #zostańwdomu Szkolenia online

  Proponowane szkolenia zostaną przeprowadzone w wersji online, z wykorzystaniem korespondencji mailowej, na platformie Moodle, z wykorzystaniem pakietu Office 365 - aplikacji na smartfony i tablety w środowisku Android oraz iOS.

  Czytaj więcej...
 • Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne
  Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

  Przepisy dotyczą prowadzenia kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Nowe regulacje będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

  Czytaj więcej...
 • Finansoaktywni
  Finansoaktywni

  Tegoroczna, 6. edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” wystartowała na początku marca. W związku z wprowadzeniem zajęć zdalnych, od 30 marca 2020 r. materiały edukacyjne dla nauczycieli, przygotowane w ramach programu, są dostosowane do lekcji on-line. Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Finansoaktywni
  Finansoaktywni

  Już po raz szósty Ministerstwo Finansów rusza z ogólnopolskim programem edukacyjnym „Finansoaktywni”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest budżet, a jej celem pokazanie młodzieży jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu ma jego umiejętne planowanie. Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
praca zdalna menu3 praca zdalna menu1 praca zdalna menu2 praca zdalna menu4
A A